Hledat

Domů

15 věcí, na které byste při plánování svatby neměla zapomenout

Výběr svatebních šatů, nezapomenout na prstýnky, poslat svatební pozvánky, zamluvit nějaké pěkné místo... Před svatbou je plno věcí, které musí nevěsta zajistit. Nezapomněla jste na nějakou z nich?

15 věcí, na které byste při plánování svatby neměla zapomenout

Vaše drahá polovička se konečně vyslovila? Říká se, že svatba má být do roka a do dne od zásnub. Ano, času je to sice dost, ale všichni známe, jak rychle to dokáže utéct. Na nic tedy nečekejte a dejte se do plánování. 

15 věcí, na které byste při plánování svatby neměla zapomenout


1. Výběr místa

Vždy je nutné se od něčeho odrazit. Pokud tedy sníte o tom, vdát se na nějakém konkrétním místě, je vhodné začít právě plánováním místa pro obřad i hostinu. K tomu se váže také výběr data. Některá oblíbená místa bývají na dlouhou dobu dopředu zamluvená. 

Pokud budete mít obřad a hostinu na dvou různých místech, nezapomeňte zdůraznit, který termín přesně potřebujete. Domluvte si také někoho, kdo bude ochoten hosty převézt na hostinu. V případě, že budete mít obřad i hostinu na stejném místě, odpadne vám plno práce. 

Spojte se se zaměstnanci restaurace a domluvte se na jídelníčku. Na svatbách je velice oblíbená svíčková a mnoho hostů jistě potěší. Myslete však také na ty, kteří mají různá zdravotní omezení a požádejte o bezmasou či dietnější alternativu. Pokud se chcete zavděčit všem, doporučujeme zamyslet se nad možností rautu, ze kterého si hosté budou moct vzít cokoli. Věřte nám, budou vám vděční. :-) 

2. Seznam hostů

Domluvte se se svým snoubencem a každý si napište seznam hostů. Určitě nezapomeňte ani na svědky a družičky. Nad seznamem se spolu zamyslete, zda jste někoho nevynechali a zda vám takový počet hostů skutečně vyhovuje. 


3. Zajištění šatů

Výběr šatů rozhodně nenechávejte na poslední chvíli. Především své svatební šaty byste měla raději začíst zajišťovat brzy. Můžete projít spoustu prodejen a půjčoven, ve kterých je nepřeberné množství krásných šatů v různých stylech. Pokud chcete originální kousek, můžete si své šaty nechat ušít. 

S výběrem šatů pro svědkyni a družičky také rozhodně neotálejte. Pokud máte více družiček, které mají různé postavy, může být výběr stejných šatů problematický. V takovém případě doporučujeme vybrat střihově různé šaty ve stejné barvě. 

Nezapomínejte ani na zajištění obleku pro ženicha! 

15 věcí, na které byste při plánování svatby neměla zapomenout
15 věcí, na které byste při plánování svatby neměla zapomenout


4. Ubytování pro hosty

Jestliže budete mít na svatbě hosty, kteří museli dojet z dálky, nezapomeňte jim zajistit ubytování. Domluvte se tedy předem na tom, aby vám účast na svatbě potvrdili a vy tak mohly zajistit patřičný počet míst. 

Své hosty nezapomeňte informovat o tom, kde budou ubytovaní. 

 

5. Snubní prstýnky

Výběr prstýnků je velice důležitý. Prstýnky budete na ruce nosit každý den a je nutné, abyste se s nimi cítili dobře. Projděte si prodejny, omrkněte internet a najděte si pár prstýnků pro inspiraci. Se snoubencem najděte kompromis, se kterým budete spokojení oba. 

S prodejci se jasně domluvte, kdy si budete přát prstýnky dodat a zda je budete chtít dodat domu, nebo zda si je přijedete vyzkoušet a ověříte si, zda jsou zcela v pořádku. 

6. Fotograf a kameraman

Pokud vám na památečních fotkách skutečně záleží, dejte si čas s výběrem vhodného fotografa pro vás. Každý fotograf dělá trošku jiné fotky, má prostě jiný styl, proto si najděte ten svůj. S vybraným fotografem se co nejdříve spojte a domluvte se s ním na konkrétním datu. Můžete se společně předem sejít, abyste si upřesnili detaily. Někteří fotografové můžou rovnou natočit také krásné video. Doporučujeme vám však mít dvě osoby, ať máte ze stejných okamžiků fotografie i video. 


7. Hudba

Při svatebním obřadu a při hostině většinou hraje hudba, kterou si snoubenci společně vybrali. Také vy si společně sedněte a domluvte se na hudbě, která pro vás třeba něco znamená. Hudební podkreslení je velice příjemné i při pozdější zábavě po hostině. Na obřad a hostinu zvolte spíše romantickou a pohodovou hudbu, která nebude nijak rušivá. Naopak na pozdější zábavu se můžete rozšoupnout a pustit něco živějšího. Myslete však na to, jací hosté v jakých věkových kategoriích se na svatbě objeví a zvolte nějakou pěknou písničku pro všechny. 

15 věcí, na které byste při plánování svatby neměla zapomenout
15 věcí, na které byste při plánování svatby neměla zapomenout

8. Svatební účes, make-up a manikúra

Také váš účes a make-up je velice důležitý. Pokud máte svoji oblíbenou kadeřnici a kosmetičku, máte vyhráno. Domluvte se s nimi na svůj velký den a nechte si udělat zkušební česání a líčení. Nezapomeňte sdělit, v jakém stylu svatba bude a jakou máte představu. 

Abyste se cítila v pohodě, doporučujeme vám se objednat také na manikúru a pedikúru. Na svůj velký den si nechte udělat spíše decentní nehty, ať hezky ladí a neruší váš vzhled. 


9. Oznámení a pozvánky

Existuje mnoho vzorů svatebních oznámení a pozvánek. Můžete tedy vybírat z nepřeberného množství již hotových oznámení. Pokud budete chtít nějaké originální, můžete si vytvořit své vlastní. Myslete také na jmenovky, které postavíte na stůl. Je moc pěkné, když je vše laděné ve stejném stylu. Pozvánky nezapomeňte rozeslat dostatečně předem, aby si svatebčané mohly zajistit volno a na svatbu přijít. 

10. Dort a svatební cukroví

Ke každé svatbě patří rozkrojení svatebního dortu. Vyberte si takový, aby se vám líbil, můžete si dokonce nakreslit svůj návrh a u cukráře si domluvit ochutnávku. Při objednávání dortu myslete také na svatební koláčky a cukroví. Mlsání na svatbě prostě musí být. Cukroví a koláčky navíc rozdáte svatebčanům. 

 

11. Svatební kytice

Pokud si přejete mít krásnou květinovou výzdobu, ani tu si nezapomeňte zamluvit dostatečně předem. Ze stejného květinářství se většinou pořizuje také svatební kytice, kytičky pro družičky a maminky ženicha a nevěsty. Pokud máte vše z jednoho květinářství, můžete si tak být jisté, že budou všechny kytičky ve stejném stylu. 

 

12. Dárečky

Na některých svatbách dává nevěsta s ženichem drobný dáreček svatebčanům jako památku na jejich velký den. Spočítejte si, kolik dárečků budete potřebovat a objednejte je dostatečně předem, aby dárečky stihly přijít.

15 věcí, na které byste při plánování svatby neměla zapomenout

13. Doklady

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost svých dokladů. Ty totiž budete ve svůj velký den potřebovat, tak ať nejste nepříjemně překvapení. 

 

14. Zasedací pořádek

Zasedací pořádek může být pěkný oříšek. Spojte se proto s restaurací, kde bude probíhat hostina a domluvte se s nimi, jak budou stoly postaveny a kolik míst u nich bude. Zkuste se podívat na seznam hostů. Mrkněte na kamarády, kteří se dlouho neviděli a moc rádi si popovídají. Pozor si dejte na hosty, kteří se vzájemně moc nemusí. Ty raději posaďte dál od sebe, ať nemusíte řešit případné nepříjemnosti. 

 

15. Poslední ověření

Před svatbou si ještě prověřte všechna místa i služby, abyste si potvrdila, že s vámi všude počítají a netane se tak žádná nečekaná nepříjemnost. :-) 

Ještě pro vás máme jeden bonusový tip. Pokud budete mít svatbu větší, požádejte někoho s přátel, ať vám s přípravou pomůže. Velmi často pomoc nabídne svědek a družičky. Jejich pomoci určitě využijte před i v den svatby. Uvidíte, jak se vám uleví, že na to nejste úplně sama. :-) 

Milé budoucí nevěsty, doufáme, že vám náš článek pomůže zůstat v klidu a s přehledem si vše naplánovat.

S láskou POSHgirls

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?