Hledat

Domů

Svatební maminky, co na sebe?

Svatba je důležitou událostí nejen pro nevěstu a ženicha, ale také pro jejich rodiče. Tedy především pro jejich maminky, které důležité životní události svých dětí velmi prožívají celý život. Není divu, že chtějí na svatbách svých dětí vypadat reprezentativně a kouzelně.

Svatební maminky, co na sebe?

S maminkami ženichů a nevěst se u nás na showroomu setkáváme velmi často a protože víme, jak je pro některé náročné si vybrat, moc rády vám s výběrem poradíme a dáme vám několik tipů, které šaty se na svatbu hodí. :-) 

Mnoho maminek k nám chodí s obavou, aby neudělaly na svatbě ostudu, aby moc nevyčnívaly, aby nikdo nekoukal na jejich silnější paže a se spoustou dalších pochybností. Myslete na to, že spoustu nedostatků na sobě vidíme jen my, ale ostatní si jich nemusejí všimnout, pokud na ně nepoukážeme. 

Pokud se budete řídit našimi tipy, určitě budete mít šmrnc a rozhodně nebudete muset mít strach, že si uděláte ostudu. :-) 

Svatební maminky, co na sebe?

Barevné dilema


Vždy platilo a bude platit pravidlo, že barvy bílá a černá pro svatebčany nejsou. Držte se jej i vy. Bílá barva patří tento den pouze nevěstě; je to její velký den, tak jí ho přejme. I v případě, že by nevěsta měla šaty do krémové barvy, ani tak není vhodné vzít si outfit v bílém odstínu. Pokud jste milovnicí černé, pak pro tento den udělejte výjimku. Černá je nadčasová a elegantní barva, obecně se však doporučuje ji na svatbě vynechat. Je přece mnoho jiných krásných barev a to i v tmavých odstínech. Místo černé zkuste zvolit třeba tmavě modrou. 

Doporučujeme vám vynechat také zářivé a křiklavé barvy, které jsou vidět na kilometry daleko. Budete v nich poutat velkou pozornost na místě i na fotografiích. 

Můžete se zkusit zeptat nevěsty, v jakých barvách bude svatba laděná a v této barvě si pořídit oblečení. Nic nezkazíte ani pastelovými barvami či kombinací tmavší a světlejší (např. tmavě modrá sukně a krémová halenka).

Že na materiálu nezáleží?! 


To je ale velký omyl! Obecně jsou lepší pevnější materiály, které dokážou zakrýt různé nedostatky na naší postavě. Další velkou předností je menší mačkavost, což je skvělá vlastnost, pokud máte v šatech trávit celý den. Pevnější materiály také působí dražším dojmem. 

Zkuste se vyhnout materiálům jako je teplákovina, riflovina, kůže, koženka aj. Jsou to materiály, které jsou skvělé na běžné nošení, ale na svatbu tak docela nepatří. 
 

A jaký střih se hodí?


Takový, který ladí k vaší postavě! Neberte si nic, v čem se necítíte dobře. Budete se celý den trápit v něčem, v čem vám není příjemné a mohlo by to tak zničit nádherný zážitek z tak velkého dne. To by byla velká škoda! Nenechte se proto do ničeho natlačit. Vybírejte šaty tak, abyste se v nich cítila dobře, protože to budete jen vy, kdo je bude mít na sobě. :-) 

Svatební maminky, co na sebe?
Svatební maminky, co na sebe?

Každé z nás sluší jiný střih šatů, proto doporučujeme obejít pár obchodů a vyzkoušet si různé střihy šatů, ať už se jedná o vypasovaný kousek, áčkové šaty, pouzdrovky. Pokud si nejste jistá, většinou moc pěkně sedí šatky s áčkovým střihem. Ty padnou převážně různým typům postav a vypadají pořád moc pěkně.

Pokud nemáte zcela konfekční postavu, vůbec se nebojte sáhnout po sukni a halence. Může to být ideálním řešením ve chvíli, kdy si zoufáte, že šaty na sebe prostě nemůžete sehnat. Výhodou u dvoudílného outfitu je fakt, že můžete nakombinovat různé střihy a barvy. Můžete vzít třeba volnější halenku a pouzdrovou sukni. Tím nikdy nic nezkazíte. Je to nadčasová klasika.

Délku sukní i šatů volte vždy ke kolenům nebo úplně dlouhé. :-) Pokud se svatba koná v kostele, doporučujeme zakrýt holá ramena a záda. Stačí si vzít přes ramena šál či sáčko. To poté můžete shodit a být jen v halence s odhalenými rameny. 

Milé maminky, doufáme, že jsme Vám alespoň trošku poradily s outfitem na svatbu a daly Vám praktické tipy, abyste si nemusely příliš lámat hlavu s tím, co vlastně na sebe. Pokud nejste šatový typ, vůbec se nebojte vzít kalhotový kostýmek, vaše děti budou chtít, abyste si jejich velký den užily, nikoli abyste byly ty nejkrásněji oblečené. Pro nás (děti) totiž už nejkrásnější jste! 

Přejeme vám krásný den. 
S láskou vaše POSHgirls 

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?