Hledat

POSHtip

Zajímavosti o módě - už jste o nich slyšely?

Víte, který módní kousek z Vašeho šatníku je tím nejstarším? V kterém století bylo moderní být IN? Víte, že muži nenosili kdysi spodní prádlo vůbec? Kdo jako první navrhl ve svých pěti letech svatební šaty? Vše se dozvíte v tomto článku.

Zajímavosti o módě - už jste o nich slyšely?

Baví vás bizáry? Rády si přečtete zajímavosti ze světa módy? Přichystaly jsme pro vás několik módních perliček, které by vás mohly zajímat. :-)

Zajímavosti o módě - už jste o nich slyšely?

Móda a ženy? Nerozdělitelné duo

Móda je neuvěřitelná, rozmanitá a každým rokem (i krokem) se rozvíjí. Trendy se posouvají a milníky přibývají. 

My, ženy, milujeme módu, rády se procházíme v oblíbených obchodech, nakupujeme a pokukujeme po vystavených kouscích.

Ale, co takové novinky ze světa módy či zajímavé perličky? 

Dámy, dokázaly byste si tipnout, kolik se ročně prodá triček? Jedná se o neuvěřitelné 2 biliony kusů.

Pánské košile se přeci jen neliší pánským střihem. Páni mají knoflíky napravo, dámy naopak nalevo.

Další, velmi zajímavou perličkou jsou podpatky. I muži pravidelně nosili podpatky stejně jako my, ženy, a to až do roku 1740. Ptáte se, jaký byl pro to důvod? Muži se tak cítili stabilnější v sedle.

Zajímavosti o módě - už jste o nich slyšely?
Zajímavosti o módě - už jste o nich slyšely?

Zdá se vám, že víte o sukni všechno?

Málokterá žena ví, že sukně jsou považovány za nejstarší kousek oblečení (starší je dle odborníků už jen bederní rouška). Sukně si kdysi dávno oblékali jak ženy, tak i muži. Tento kousek byl známý již ve starověkém Egyptě.

Posuneme se dále, o stovky let později, kdy už bylo normální, že sukně se nacházejí jen v dámském šatníku, jak je tomu dodnes. 

Dokázaly byste si představit život bez sukní? My v žádném případě. :-)

Přesuneme se ještě k mužům. Máme tady totiž další bezvadnou perličku - muži až do 17. století nenosili spodní prádlo. Žádné, opravdu nenosili nic, co by jej nahradilo. Dnes by si to pánové nedokázali rozhodně ani představit.

Michael Kors, jeden ze špičkových návrhářů začal své návrhy vytvářet opravdu velmi brzy. Prvním z nich byly svatební šaty, které navrhl pro jeho matku.

Kdo stojí za nejdražším párem bot? Návrhář Harry Winston navrhl střevíce, které jsou inspirované oblíbeným filmem ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ, botky stojí přibližně 3 miliony dolarů.

Zajímavosti o módě - už jste o nich slyšely?
Zajímavosti o módě - už jste o nich slyšely?

Těhotenství v módním průmyslu

Slyšíte dobře. Možná je to trochu bizární, zvláštní či ubohé, ale je tomu tak. Přesuneme se do 15. století, kdy bylo právě IN mít pupek. Dámy, které otěhotněly byly velmi oblíbené, populární a trendy. 

A co ženy, které mezi "těhule" nepatřily? Vymyslely jednoduché řešení. Žena, která pupík neměla, ale chtěla být IN si vycpala polštářem své šaty, aby to vypadalo, že je těhotná. 

Trend či bizár? Nám přijde falešně vytvořený pupík spíše jako jeden hodně nepovedený trend.

Zdá se vám, že se modelky na přehlídkách téměř neusmívají? Či se dokonce mračí nebo mají tzv. prázdné pohledy? Důvod je jasný. Neláká vás to pokukovat po modelkách či modelech, ale po oblečení, které zrovna mají na sobě. Módní návrháři mají v tomhle jasno a ví, jak správně prezentovat své kousky. 

První panenka Barbie měla na sobě černobílé pruhované plavky.

V 18. století bylo velmi populární si oholit celé obočí a nahradit jej umělým, které se vyrábělo z myší kůže. Také vám to přijde nechutné? :-D Možná až děsivé.

Zajímavosti o módě - už jste o nich slyšely?
Zajímavosti o módě - už jste o nich slyšely?

Červená pro panovníky a šedá pro chudé

Opravdu tomu bylo tak. Kdysi se rozeznávaly barvy podle toho, kolik máte peněz. Chudí lidé měli nosit oblečení v barvách šedé či hnědé a naopak panovníci či lidé, kteří měli důležitou roli pro stát nosili převážně červené oblečení. Obchodníky a šlechtice jste mohli vídat v zelené barvě. 

Velkou zajímavostí je šestibarevné oblečení, které bylo vyhrazeno jen a pouze pro královskou rodinu. 

Dnes můžeme být opravdu rádi, že si barvy můžeme dle svobodné vůle vybírat. Ať už máte rády tmavší či světlejší odstíny, nikdo vám nemůže zakázat, co si vzít na sebe. 

Dámy, věříme, že jste se dozvěděly spoustu novinek v oblasti módního světa a doufáme, že se vám náš článek líbil, a pokud se chcete vyhnout některým z těchto hrůz, nakupujte raději s jistotou u nás :-) Třeba naše novinky

S láskou

Vaše POSHgirls ♥

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?