Hledat

Domů

15 návodů, jak se stát opravdovou dámou

Člověk jako společenský tvor vymyslel soubor pravidel chování, která nás s různými obměnami provázejí po staletí. Neandrtálcům už dávno odzvonilo a obzvláště ženy si dávají na svém společenském vystupování velmi záležet. Přinášíme vám patnáct rad, jak jednoduše dosáhnout toho, aby vás lidé považovali za PRAVOU DÁMU.OHLEDUPLNOST…15. Buďte důvěryhodná a přátelská Sdělil vám někdo nejlepší drb sezóny a hned ho chcete šířit dál? Pokud se považujete za pravou dámu, necháte si to naopak pro sebe a

15 návodů, jak se stát opravdovou dámou

Člověk jako společenský tvor vymyslel soubor pravidel chování, která nás s různými obměnami provázejí po staletí. Neandrtálcům už dávno odzvonilo a obzvláště ženy si dávají na svém společenském vystupování velmi záležet. Přinášíme vám patnáct rad, jak jednoduše dosáhnout toho, aby vás lidé považovali za PRAVOU DÁMU.

OHLEDUPLNOST…

15. Buďte důvěryhodná a přátelská

Sdělil vám někdo nejlepší drb sezóny a hned ho chcete šířit dál? Pokud se považujete za pravou dámu, necháte si to naopak pro sebe a raději se věnujete svým záležitostem. Klepny, drbny nebo věčné stěžovatelky se titulu pravé dámy jen tak nedočkají.

15 návodů, jak se stát opravdovou dámou

14. Smějte se (s ohledem na své okolí)

Úsměv na tváři funguje jako lavina a smích léčí. To si pravá dáma uvědomuje. Ovšem pokud burácíte smíchy tak, že zvedáte ze židle své okolí, nebo svou řeč prokládáte drsnými výrazy, nálepka pravé dámy se rázem rozplyne jako pára nad hrncem.

13. Svůj názor nevnucujte

Pravá dáma si nepotrpí na hádky. Za svým názorem si stojí, ale proč by ho mermomocí nutila ostatním? Hrdost a sebevědomí v ní jí to zkrátka nedoporučují.

12. Buďte empatické

​Svěřovat se je lidské a psychologové ho doporučují. Přemýšlely jste ale o tom, jak mohou být posluchači z vašich delikátních soukromých záležitostí rozpačití? Svěřovat se blízké kamarádce a novému kolegovi je rozdíl a pravá dáma si to bere k srdci.

​11. Choďte na čas

Akademickou čtvrthodinku si můžete dovolit, víc ovšem ani vteřinu. Pravá dáma totiž ví, co znamená dobré vychování.

15 návodů, jak se stát opravdovou dámou

​10. Mokrý deštník sušte zavřený

Proč? Protože stejně jako pravá dáma, i její deštník se chová ohleduplně k okolí a nesnaží se zabrat celou místnost jen pro sebe.

​9. Přijímejte, co vám hostitel nabídne

Pokud hostitel pravé dámě nabídne jídlo nebo pití, neodmítne ho. Pokud na druhé straně také stojí dáma, své hosty do ničeho nenutí.

TRPĚLIVOST…

​8. Najezte se v klidu

I když máte naspěch, raději se vyhněte stánkům s bagetou nebo pizzou do ruky. Jako pravá dáma myslíte především na své zdraví a šaty. A taky na pěkně upravené nehty od poslední manikúry. :-)

15 návodů, jak se stát opravdovou dámou
15 návodů, jak se stát opravdovou dámou

​7. Trpělivě počkejte, až pokrm vychladne

Občas se nacházíme v časové tísni a oběd chceme odbýt co nejrychleji. I přes to pravá dáma čeká, než aby do svého talíře horlivě foukala. Raději použijte lžíci a míchejte.

​6. Decentně dojezte

Pravá dáma se chová podle etikety všude, a u stolu především. I když vám polévka chutná, snažte se nedolovat poslední sousto za každou cenu. Nakláněním talíře, mlácením lžící o talíř nebo dokonce dosrknutím poslední kapky byste zabodovaly leda jako muži v Japonsku.

15 návodů, jak se stát opravdovou dámou

ELEGANCE A ZDRAVÉ SEBEVĚDOMÍ...

5. Pokud nosíte značky, ať jsou pravé

Jako pravá dáma si nemusíte nic dokazovat. I když se oblečení nehonosí značkou, důležité je, že dáma ho nosí s grácií.

15 návodů, jak se stát opravdovou dámou
15 návodů, jak se stát opravdovou dámou

4. Narovnejte se

Rovný způsob sezení podporuje zdravou páteř. Zdraví tělesné aktivuje zdraví duševní. Podtrženo, sečteno - narovnaná znamená vyrovnaná. :-)

3. Dbejte o sebe

Pravá dáma se pyšní především upravenými vlasy a nehty. Ruku v ruce s péčí o tělo pěstuje především svou duši.

15 návodů, jak se stát opravdovou dámou

2. S líčením přiměřeně

Dokonalým příkladem v použití make-upu jsou Francouzsky. Říká se, že mají styl. Stačí lehce natřít, zvýraznit rty a řasy a hned je označují za hvězdy společenských událostí.

Make-up opravdu slouží “jen” ke zvýraznění krásy a překrytí nedostatků, ne jako náhražka za dražší plastiku.

​1. Noste punčocháče

Moderní etiketa praví, že do zaměstnání a na formální události patří punčocháče. Pravá dáma se obléká vhodně, i kdyby se měla ve 40stupňovém horku rozpustit.

15 návodů, jak se stát opravdovou dámou

Vidíte, jak je to jednoduché? K tomu, abyste dosáhly respektu, se stačí soustředit na tři hlavní oblasti - eleganci, ohleduplnost a trpělivost. Ohleduplná trpělivost totiž eleganci přináší. :-)

S láskou ♥

Vaše POSHgirls

Zdroj: www.brightside.me

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?