Hledat

Domů

Co je to opravdu Black Friday?

Výprodej a akční ceny? Slevy, na to my ženy velmi dobře slyšíme. Máte rády Black Friday, nebo vás naopak přeplněné nákupáky nebaví? Využít tuto akci lze i online!

Co je to opravdu Black Friday?

Výrazné slevy, výprodeje, nákupní horečky, předvánoční nákupy, dlouhé fronty, nákupní střediska, internetové obchody. Které obchody se zapojí a jak tento svátek vlastně vznikl? Pojďme si říci více.

Co je to opravdu Black Friday?

Podlehnete předvánoční nákupní horečce?

Podzim přišel v plné parádě a s ním i krásný, zároveň předposlední měsíc v tomto roce - listopad. Halloween je za námi a my se pomaličku můžeme chystat na Vánoce, ale ještě předtím si nesmíme nechat ujít předvánoční nákupní horečku na Black Friday.

Kdy jindy nakoupíte vánoční dárky výhodněji? Letos tento den připadá na 29. listopad, ovšem obchody často nabízí slevy ještě dříve, než oficiálně samotný Černý pátek začne. Nakoukněte do vašeho oblíbeného e-shopu, možná už nyní najdete nějakou tu parádní slevu! 

Tradice pochází ze Spojených států.

Čím dál tím více oblíbenější globální svátek, který v Americe oslavují den po Dni díkuvzdání.

V Černý pátek můžete vrazit se svou maminkou či třeba kamarádkou do obchodního domu a narazit tak na zajímavé a velmi hezké slevy na vybrané produkty. Připomínáme, že slevy nejsou v žádném případě nízké, naopak se jedná až o 70 % i více.

Nakupovat můžete jak z pohodlí domova, tak i v obchodních centrech.

Co je to opravdu Black Friday?
Co je to opravdu Black Friday?

Trocha historie není na škodu

Kdy vlastně tento pojem vznikl? Úplně první počátky svátku se objevily současně s panikou spojenou s krachem cen zlata, který Ameriku, po ekonomické stránce neminul roku 1869. To ještě nebylo ani zdaleka všechno. Černý svátek však si jde ruku v ruce až s druhou krizí, která je zasáhla roku 1929.

Následně došlo ke krachu newyorské burzy, což obchodníkům otevřelo oči a společně připravili den plný slev, který přitáhl opravdu spoustu starých i nových zákazníků.

Black Friday se tak oficiálně zapsal do kalendářů prodejců i zákazníků z různých koutů světa.

Říkalo se, že den po Díkůvzdání v 19. století si majitelé jižanských plantáži mohli zakoupit otroka, který byl právě v tento den ve slevě. Zda je to pravda, se už nedozvíme, ale máme zato, že se jedná o nedoložený mýtus.

I Česká republika tomuto boomu podlehla, k růstu oblíbenosti došlo v posledních letech, kdy to lze na nákupních střediscích opravdu znát. 

Co je to opravdu Black Friday?
Co je to opravdu Black Friday?

Co byste měly vědět

  • Black Friday je časově omezená akce, která oficiálně probíhá každoročně v jeden den, ovšem spousty obchodů mají tuto akci několik dnů.
  • Nakoupíte cokoliv, na co si jen vzpomenete. Oblečení, kosmetiku, elektroniku, hračky, domácí spotřebiče, dekorace či dokonce i letenky za akční ceny.
  • Probíhá jak na internetu, tak i v obchodech.
  • Využívají ji jen určité společnosti, tudíž je dobré si pohlídat, o které se jedná.

Black Friday v zahraničí

V zahraničí je zvykem v tento den otvírat obchody od 6. hodiny ranní či dokonce třeba o půlnoci.

Černý pátek sklízí v zahraničí každoročně velkou popularitu, lidé jsou schopni stát před otevírací dobou fronty či dokonce se o zboží porvou. V obchodech často dochází ke zranění či násilí, které v extrémních případech skončí i smrtí. 

Obchody si v tento den přijdou ke škodám na majetku, ale to je tolik netrápí, nýbrž mají opravdu velmi slušné tržby, které se pohybují okolo několika stovek miliard dolarů.

Co je to opravdu Black Friday?

V České republice je tento svátek natolik oblíbený, že jej zavádí jak na podzim, tak i na jaře a to vždy po dobu několika dní. Což ovšem často ztrácí pro mnohé z nás smysl, jelikož tato akce je oficiálně každoročně a celosvětově určena k jednomu, určitému dni, který je letos stanovený na 29. listopadu.

Spoustu lidí svátek miluje, ale i přesto, že se jedná o dny plné slev, najdou se i takoví, kteří pojem "Black Friday" nemusí či dokonce nemohou vystát.

Přejeme hodně štěstí při hledání vašich úlovků a rozhodně koukněte i na naši výprodejovou sekci, věříme, že v ní ulovíte krásný kousek se slevou.

S láskou

Vaše POSHgirls ♥

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?