Hledat

Domů

Víte, která barva vám bude slušet nejvíc?

Všechno je to o barvách, které by měly odpovídat našemu barevnému typu. Není to jenom o oblečení, ale i vlasech, líčení či doplňcích - je důležité si umět s tím vším správně vyhrát.

Víte, která barva vám bude slušet nejvíc?

Ač se to nemusí zdát, tak barvy toho dokážou opravdu hodně. Se správnými barvami omládnete, zvýrazníte to, co potřebujete či třeba ustoupí vrásky. Rázem můžete vypadat svěží, přirozeně krásná a zamezíte otravným nedostatkům. Zjistěte jaký jste typ jednoduše dle barev! 

Víte, která barva vám bude slušet nejvíc?

Není jedno, co si na sebe oblečete, ovšem v případě, pokud módu neřešíte, to je potom jiná. Nám je ale jasné, že jste rády POSH. 

Věděly jste, že přes den dopadají světelné paprsky na vaše oblečení, které následně odráží barevné odstíny a ty poté dopadají na vaši pleť? Proto se říká, že určité barvy vaši pleti nemusí slušet. A jde to potom znát. Každá máme svou oblíbenou barvu, kterou nejraději nosíme a slyšíme, že nám to v ní sluší, protože v ní záříme. Tato barva vám dodává radost, sebedůvěru a často i ubírá na věku.

 

Důležité je znát odstín

To, že je vaše oblíbená barva modrá, ještě zdaleka nic neznamená. Tak jako tomu je u make-upu, tak i v módě existují přesné specifické odstíny.

Znáte to? Nanesete si správný make-up, včetně stínů, které vám ladí k pleti a hned se cítíte šťastnější a celá se rozzáříte. Barevný odstín je důležité vybírat dle vaší barvy vlasů a přizpůsobit jej i k barvě pokožky.

Není žádným pravidlem, že jste modrooká - musíte mít jen modré linky a oční stíny.

Víte, která barva vám bude slušet nejvíc?
Víte, která barva vám bude slušet nejvíc?

Znáte všechny barevné typy?

Jedná se převážně o čtyři roční období (jaro, léto, podzim a zima), dle kterých rozlišujeme barevné typy. Jak to poznáte? To je prosté, vše se rozlišuje dle barvy očí, vlasů či pleti. Určitě víte, že každému ročnímu období přísluší barvy, které jsou ideální jak pro oblečení, líčení, tak i třeba nehty či vlasy.

Tímto se dostáváme k tomu, že je dobré vědět, jaký jste typ - budete se cítit mnohem sebevědoměji, atraktivněji a v neposlední řadě opravdu přirozeně.

 

Jaký jste typ?

To zjistíte jednoduše.

Během dne, kdy je nejlepší světlo si stoupněte bez make-upu před zrcadlo. Přikládejte si barevné látky k obličeji, jen tak nejlépe poznáte, která barva vám sedne.

Začněte s teplým odstínem, třeba s žlutou nebo meruňkovou, následně vyzkoušejte přiložit studenou, růžovou nebo zelenou. A který je ten pravý? Přeci ten, u kterého se vám rozzáří obličej, během tohoto "zkoušení" opravdu ten správný poznáte.

Teplé odstíny = jarní a podzimní typ, studené odstíny = letní a zimní typ.

Víte, která barva vám bude slušet nejvíc?
Víte, která barva vám bude slušet nejvíc?

Jarní typ

Řeč je převážně o blondýnkách či tmavších vlasech se světle modrýma očima. Pleť je opravdu bledá a něžná. Tyto typy mají růžová líčka či se často červenají a mají přirozeně lehce červené rtíky. Často se na sluníčku opalují do červena.

Doporučujeme volit barvy jako jsou: meruňková, tyrkysová, lososová či žlutá. Ideální jsou všechny barvy, které jsou teplé a zářivé. V tomto případě je dobré se vyhnout hnědé, rudé či jakékoliv tmavé barvě.

Vlasy je dobré spíše zesvětlovat, než ztmavovat. Jarním typům sluší přirozené a jemné líčení. Vyhněte se černým linkám. S oblečením ve světlých tónech rozhodně neuděláte chybu!

Letní typ

Světlejší typ, který se dobře opaluje, modré či šedé oči a hnědé nebo plavé vlasy? Rty jsou lehce dorůžova. Jestli se s tímto ztotožňujete, pak jste pravděpodobně letní typ.

Nejvhodnější barva je modrá a to ve všech odstínech (od šedomodré po jemně fialovou) nebo červená.

Vedle rozhodně nešlápnete s kouřovými, hnědými či šedými stíny na oči. Oční stíny v zelené, tmavě šedé nebo tyrkysové barvě nebo výrazné rty, vždy volte jen jednu část, kterou zvýrazníte. Zajímavostí je, že tomuto typu sedne více černohnědá nebo šedá řasenka. 

V ideálním případě je vhodné mít středně či tmavě plavé, světle hnědé nebo oříškové vlasy. Vyhněte se tmavě hnědé nebo červené barvě.

Víte, která barva vám bude slušet nejvíc?
Víte, která barva vám bude slušet nejvíc?

Podzimní typ

Obočí má stejnou barvu jako vlasy. Časté jsou kaštanově hnědé vlasy či medově blonďaté, pihy, sytě červené rty a hnědé, zelenohnědé nebo jantarové oči.

Pokud se v tomto typu vidíte, pak vám pravděpodobně nejvíce sednou teplé odstíny barev - zlatá, hnědá, khaki, zelená či petrolejová. Dále se k vám mohou hodit i barvy jako je oranžová či třeba ostružinová. Vyhněte se černé, bílé a světle růžové.

Pro líčení je dobré zvolit černou nebo tmavě hnědou řasenku, linky (tyrkysová, oříšková, cihlová) a stíny (hnědá, oranžová či třeba zlatá). Rtěnku volte také dle podzimních barev, v teplých tónech jako je červenohnědá.

Jednoznačně zůstaňte u těchto barev vlasů: kaštanová či rubínově červená. Není dobré experimentovat s blond vlasy!

Zimní typ

Pro zimní typ je typická světlá pleť, modré, šedé, hnědé či až do černa oči a růžové rty. Častým příkladem je světlá pleť s tmavými vlasy.

Chladné barvy, jako jsou červená, sytě růžová, tmavě fialová, černá či dokonce i bílá. Vyhněte se hnědé barvě.

Všechny tmavé barvy jsou naprosto v pořádku. Tmavě hnědá i tmavě fialová, červenofialová i chladná bordó. I zde se nedoporučuje hrát si s blond odstíny.

Černé linky, černá řasenka, rudá, fialová nebo růžová rtěnka a modré oční stíny.

Víte, která barva vám bude slušet nejvíc?

Doufáme, že jsme vám výběr barev, které vám nejlépe sednou více přiblížily a vy si tak najdete tu svou, ve které se budete cítit opravdu nenuceně a svá. 

Nezapomínejte na to, že každá jsme jiná, ale přesto se v každé z nás skrývá originalita a krása.

S láskou

Vaše POSHgirls ♥

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?