Hledat

Domů

Jak vlastně fungují secondhandy?

Sekáče jsou stále v kurzu, ovšem není žádným tajemstvím, že nejsou pro každého.

Jak vlastně fungují secondhandy?

Proto, abyste navštívili secondhand je dobré mít trpělivost při hledání a oči na stopkách! 

Jak vlastně fungují secondhandy?

Secondhandy jsou vlastně obchody s oblečením z druhé ruky, které se tu objevily po revoluci a od té doby si v nich můžeme libovat takřka kdekoliv. Sekáče jsou známé nejen v České republice, ale i třeba i v USA, kde je najdete spíše pod názvem thrift stores. Od revoluce se ovšem obsah secondhandů výrazně proměnil. Dnes už lidé nehledají jen levné, obnošené oblečení, ale opravdu zajímavé, originální či dokonce značkové kousky. Existují secondhandové miniřetězce, které mají pobočky ve více městech či v jednom, větším městě.

Většina z nás secondhandy, sekáče či nákupy z druhé ruky zná, ale málo kdo z nás ví, jak to celé vlastně funguje.

Máte zálusk na secondhandy?

V tom případě je dobré, když budete brát tyto "bodíky na vědomí. 

  • Nechoďte nakupovat s tím, že hledáte konkrétní kousek, ve většině případů ho totiž stejně nenajdete.
  • Pokud najdete tričko, kalhoty či cokoliv jiného, co má značku, tak to ještě neznamená, že to bude kvalita.
  • Naopak pokud to žádnou značku nemá, ale je to z dobrého materiálu, může se jednat o boží úlovek.
Jak vlastně fungují secondhandy?
Jak vlastně fungují secondhandy?
  • Není pravidlem, že secondhandy mají značkové oblečení všude, kam se podíváte.
  • Nezapomeňte koukat po tom, o jaký materiál se jedná. Po čase už to bude rozeznávat pouhým dotykem.
  • V sekáčích mimo svetry, trička, halenky, sukně či třeba kalhoty najdete i krásné doplňky, které můžou být i koženého či třeba hedvábného materiálu.

S těmito informacemi se vám bude nakupovat a hledat úlovky mnohem lépe, vyzkoušejte to!

Není sekáč jako sekáč

Ono je opravdu velký rozdíl v tom, jak secondhand vypadá. Představte si secondhand, který má špatné osvětlení, opravdu malý prostor, kde téměř ani neprojdete, rozvěšené oblečení všude, kde je kousek místa či nemá ani zkušební kabinky. Tento typ může mít klidně i sebelepší kousky, ale vás to natolik odradí, že se raději poohlédnete někde jinde.

Naproti tomu, obchůdek, který bude dostatečně prostorný, bude dobře zásobený, přívětivá obsluha, rozvěšený po stojanech a vlastnit zkušební kabinky, tak vás lovení kousků bude mnohem více bavit a půjde to téměř samo!

Jak vlastně fungují secondhandy?
Jak vlastně fungují secondhandy?

Dostatek světla a prostoru je velmi důležitý, protože sekáče mají často rozvěšené vedle sebe různé barvy, velikosti či značky vedle sebe na jednom stojanu.

V secondhandech můžete narazit na značkové oblečení, které zde pořídíte za zlomkové ceny. Často se objevují značky jako jsou Benetton, Zara, Levi´s, Kookai, Tally Weijl, Sisley, Mexx či třeba H&M. Pokud se na vás usměje štěstí, pak na vás může vykouknout Adidas, Nike, Puma či třeba dokonce Chanel nebo Saint Laurent.

Není pravidlem, že vaše kamarádka narazila na značkový kousek, že i vy budete mít to štěstí! Nespoléhejte na to, ať nejste zbytečně zklamané. :)

 

Pár rad do začátku

  • Nestyďte se! První se klidně rozkoukejte po obchodě a poté prohlížejte konkrétní kousky.
  • Myslete na to, že se jedná o prodej z druhé ruky, proto je i možné, že oblečení může mít nějakou menší vadu - ovšem může se stát, ale nemusí.
  • Některé secondhandy mají oblečení rozlišeno podle barev (vzorů), tudíž se můžete rovnou vrhnout k té vaší, oblíbené.
  • Oblečení je za zlomkové ceny, proto myslete na to, jestli všechny kousky ve vašem košíku vynosíte a potřebujete. Nízká cena ještě není pádným důvodem toho, abyste to prostě jen koupila pro tzv. "kdyby náhodou". 
Jak vlastně fungují secondhandy?
Jak vlastně fungují secondhandy?

Hygiena

A jak je to s čistotou věcí ze secondhandu? Jedná se o provozovnu, která musí splňovat spoustu legislativních podmínek. Veškeré oblečení je pečlivě dezinfikováno, a proto máte pocit, že to ve všech těchto obchod čpí stejně. Ano, je to pravda. Jedná se o odér z dezinfekčních přípravků, které nejsou pro lidskou pokožku škodlivé. 

I přes zákonnou očistu doporučíme úlovky doma hned přeprat. Především právě kvůli tomu, aby se zbavily sekáčového zápachu, který nahradíte vůní své oblíbené aviváže.

Dnes už existují i internetové secondhandy, které jsou mezi ženami čím dál více vyhledávanější a populárnější. Každé z nás vyhovuje něco jiného, vaše kamarádka má svůj oblíbený secondhand, kde si ráda zajde na špacír a vy naopak raději upřednostníte internetové nákupy, na tom není nic špatného. 

Milé dámy, věříme, že se vám článeček líbil a předal nějaké nové, zajímavé informace. Přejeme hodně úspěchů v hledání nových a zajímavých kousků!

S láskou

Vaše POSHgirls♥

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?