Hledat

Domů

Historie lodiček je šokující!

Nemusí být pravidlem, že každá historie je nudná. Pojďme se o tom společně přesvědčit.

Historie lodiček je šokující!

"Žádná žena nepůsobí tak sexy, jako když si vezme lodičky."

Historie lodiček je šokující!

Dvě radosti, které nám vždy vykouzlí úsměv na tváři

Bez čeho se, my ženy, neobejdeme? Běžné ráno si mnoho z nás neumí představit bez ranní dávky pořádné kávičky, s tou zkrátka začíná den. Na druhou stranu to jsou nákupy, znáte to, najdete nějaký parádní kousek, který vám skvěle padne a vám se v tu chvíli zlepší nálada, klidně i o 100 %.

Součástí každého outfitu jsou boty, bez kterých by to prostě nešlo... a tak se dostáváme k lodičkám, o kterých nyní bude řeč. 

Symbol ženskosti

Co vás jako první napadne, když se řeknou boty? Nás jednoznačně lodičky. Ty by neměly chybět v žádném dámském botníku. Některé z nás si potrpí na vysokém podpatku, které můžou být ještě na vysoké platformě. Dále se může jednat o nízké podpatky nebo lodičky na klínku.

Nejsou lodičky, jako lodičky! Existují klasické lodičky, které se hodí jak k šatům, tak třeba i k riflím. Pokud jste rády středem pozornosti, pak můžete sáhnout po extravagantních lodičkách, které můžou být stejně tak v nejrůznějších barvách, ale často jsou zdobené zajímavými doplňky.

Historie lodiček je šokující!
Historie lodiček je šokující!

Vývoj lodiček 

Začátek historie bot, které se měly podobat lodičkám, se pravděpodobně vyvíjel zkrácením jezdeckých bot, které byly na vysokém podpatku. Tyto botky byly znakem prestižnosti a lidé, kteří je nosili, se cítili velmi důležitě a hrdě.

Ovšem samotný Ludvík XIV. potřeboval obuv, která by byla vhodná na nošení do dvora, takže se mu jezdecké boty příliš nezamlouvaly a nechal si ušít střevíce na míru. Vysoký podpatek měřil 10 cm a tvarem boty připomínaly klasické lodičky.

Lodičky se následně staly symbolem vyšší společnosti, tudíž je jasné, že si je nemohla pořídit každá žena. Mimo to se jednalo také o symbol marnivosti, který například u amerických puritánů znamenal pro ženy zákaz nošení lodiček.

 

Věřte nebo ne, muži jej považovali za ďáblův nástroj. Aby toho nebylo málo, tak byl vydán také podpatkový zákon, ve kterém bylo jasně vysvětleno, že ženy nesmí nosit lodičky. Možná vás teď napadá, co se ženě asi tak mohlo stát, když si i přes tento zákaz lodičky pokusila obout -  tato žena byla prohlášena za čarodějnici a poté upálena. 

V roce 1860 došlo k velké změně. Začaly vznikat první továrny, které vyráběly lodičky, a začalo se šít strojově. S tím souvisí i prodej lodiček, který se začal rozšiřovat, a lodičky si tak konečně mohl pořídit téměř kdokoliv. S příchodem 20. století se s tímto typem obuvi doslova a do písmene roztrhl pytel. Lodičky se staly velmi oblíbeným a nejrozšířenějším typem ženských bot.

 

Historie lodiček je šokující!

Dnes můžeme být opravdu rády, že můžeme vybírat z nesmírně velkého množství modelů, které jsou v různých barvách i odstínech a vybere si opravdu každá z nás.

Milé dámy, doufáme, že se vám náš článek líbil a případně ve vás něco nového zanechal.

S láskou

Vaše POSHgirls ♥

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?