Hledat

POSHtip

Znáte hlavní význam svatebního závoje?

Už jako malé jsme si představovaly jak taková svatba bude vypadat. Součástí tohoto velkého dne byly nejen úchvatné "princeznovské" šaty až na zem, ale také svatební závoj...

Znáte hlavní význam svatebního závoje?

Pojďme si ale připomenout, co takový závoj opravdu symbolizuje..

Znáte hlavní význam svatebního závoje?

Dámy, pokud plánujete svatbu a máte dilema, vzít či nevzít si závoj, pak to budeme právě my, které vám mile rády s tímto problémem pomůžeme. ♥

Svatební šaty na míru už máte, ale k těm patří i svatební závoj, který by měl být součástí celého vašeho "svatebního outfitu". Dodá tak celému looku něco, co by mu právě mohlo v tento velký den chybět!

Tento neodmyslitelný doplněk patří k šatům zkrátka již řadu let, tak proč to měnit?

Přesuňme se tedy k tomu, proč je závoj tolik důležitý.

1. Zakrytá tvář

Již mnoho let sloužil závoj k tomu, že nevěsta měla schovanou tvář pod závojem a ženich směl odkrýt její tvář až před oltářem. Po skončení prohlášení snoubenců za novomanželé ji směl odkrýt tvář, políbit ji a poprvé ji spatřit.

Význam je velmi prostý. Ženichovi vybírali manželku rodiče, proto ji nesměl vidět dříve, než se stala jeho ženou. Ovšem ženich neměl ponětí o tom, jestli se mu jeho budoucí manželka bude líbit či nikoli.

Znáte hlavní význam svatebního závoje?
Znáte hlavní význam svatebního závoje?

2. Únos

Mezi další tradice patří únos nevěsty. Muž svou budoucí nevěstu unesl a žena musela mít závoj až do obřadu. Ptáte se proč, co stojí za touto tradicí? Odpověď je jednoduchá. Nevěstu tak nikdo nepoznal a nemohl ji ani nikdo zachránit.

Zdají se vám tyto tradice přes čáru? Nelíbí se vám?  Nebojte se, přeci jen existuje i lepší důvod.

3. Symbol štěstí

Předešlé dvě tradice se nemusí líbit každé ženě. Některé nevěsty je dodržují dodnes, jiné jsou proti. Není na tom zkrátka nic špatného. Jde přeci o velký den, tak je důležité, aby byl podle představ budoucích novomanželů.

Závoj je již řadu let symbolem štěstí, který má zamezit veškeré smůle a nevěstu chránit proti zlým silám a duchům. 

Znáte hlavní význam svatebního závoje?

Dámy, je opravdu důležité si ke svým svatebním šatům zvolit takový závoj, který se bude vám bude hodit a vy se tak zároveň budete cítit dobře. Existuje opravdu široká škála závojů, ze kterých můžete vybírat (dlouhé, krátké, jednovrstvé, vícevrstvé).

Věříme, že budoucím nevěstám jsme o tomto doplňku zvětšily obzory a vám ostatním, že přišel článek zajímavý. 

S láskou

Vaše POSHgirls ♥

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?