Hledat

Domů

Proč byste měly znát Annu Wintour?

Jedna z nejmocnějších žen, která vede americkou redakci prestižního magazínu, víte o koho jde?

Proč byste měly znát Annu Wintour?

Pokud jste ještě o Anně Wintour neslyšely, pak je správný čas na to, abychom si přiblížily, proč je tato dáma ve světě módy pro nás všechny tolik důležitá!

Proč byste měly znát Annu Wintour?

Anna Wintour

Rokem 1988 odstartovala svou kariéru na pozici šéfredaktorky amerického časopisu, který je známý po celém světě - módní magazín Vogue. Tato žena je tolik důležitá a uznávaná, protože právě ona rozhoduje o tom, co bude trendy.

Pokud tedy nastane čas, kdy bude nějaká módní kombinace passé, bude to pravděpodobně ona, která tuto myšlenku vyslala do světa.

 

Anna Wintour letos v listopadu oslaví již své 70. narozeniny. Tato výjimečná žena se narodila v Londýně 3. listopadu 1949. Svou kariéru odstartovala již v roce 1970 v časopise Harper´s Bazaar. Uplynula nějaká doba a již v roce 1986 se stala součástí Vogue týmu.

V roce 1988 nastoupila do americké mutace. Anna zapracovala na úpravách časopisu a pořádně jej vyšperkovala. V téže roce došlo k velkému boomu, díky těmto změnám! Titulka s modelkou Michaelou Bercu s vrškem a obyčejnými džíny značky Guess vyvolala neskutečné odezvy. 

Proč byste měly znát Annu Wintour?
Proč byste měly znát Annu Wintour?

Ďábel nosí Pradu

Dámy, asi je zbytečné se ptát, jestli znáte tento film, protože kdo ho neviděl, jako by nebyl! Právě nekompromisní šéfredaktorka Miranda magazínu Runway, byla totiž inspirována módní ikonou Annou Wintour. Celému průběhu filmu byla po ruce bývalá osobní asistenka Lauren Weisberger, která sepsala knižní předlohu. 

Mimo to, že tato žena byla předlohou filmu, má také vliv na časopisy, které spadají pod mediální dům Condé Nast Publications (Glamour, Vanity Fair..). V roce 2017 byla označena za nejmocnější ženu a kým jiným, než časopisem Forbes.

Dle Anny je důležité dodržovat disciplínu, jen tak dosáhnete opravdového úspěchu. Nejen, že ji vyžaduje po ostatních, ale dodržuje ji i ona sama. Má nastavený pravidelný režim, kterého se opravdu drží (spánek okolo 22:00, budíček na 5:00 + ranní dávka tenisu a Starbucks kávy).

Proč byste měly znát Annu Wintour?
Proč byste měly znát Annu Wintour?

Charismatický vzhled

Anna je specifická svým mikádem s ofinou, který už od svých 14 let nezměnila. O své vlasy stále pečuje a její dokonalý vzhled je zásluhou foukané, na kterou nedá dopustit. Zbožňuje černé brýle Chanel. Ráda se oblékne do šatů, sukní, halenek, košilí, ale v teniskách a kalhotách ji téměř nepotkáte. Vzory a zvířecí motivy - to k ní zkrátka patří! Ovšem i přesto, že má ráda černou barvu, celou v černém ji nikdy nepotkáte.

Anna je zkrátka ikonou, která z módního světa nikdy nezmizí. Tato žena už měla v dospívání jasno, že se stane šéfredaktorkou a udělá díru do světa - a tak se i stalo. Svého snu se nikdy nevzdávala a šla si hrdě za ním. Striktní režim, který má nastavený každý den dodržuje a snaží se jej porušit pouze v případě, kdy to nepovolí její zdravotní stav.

Milé dámy, věříme, že pokud jste o Anně Wintour moc neslyšely, že vám náš článek její život více rozšířil obzory a zajímal vás. 

S láskou

Vaše POSHgirls ♥

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?