Hledat

Domů

5 tipů, jak žít hygge

Jak žít HYGGE? Mnohé z nás tento pojem znají, ale některé se s ním zcela určitě ještě ani nesetkaly...

5 tipů, jak žít hygge

Ženy, zajímá vás recept na to, jak být šťastné? V tom případě čtěte dále, třeba vám náš článek právě pomůže ke štěstí a spokojenosti v každodenním životě.

5 tipů, jak žít hygge

1. Udělejte si to doma hezké

Pokud se chcete pustit do hygge atmosféry naplno, pak si musíte vykouzlit byt do skandinávského stylu, typickými rysy jsou bílá barva, dřevo a čisté linie. Dokonalé útulné prostředí vám pomohou vytvořit dekorace jako jsou rámečky s fotkami, svícny, vázy. květiny či třeba polštáře. Knihomolové určitě nezapomenou na oblíbené knížky!

2. Důležité je to, abyste se cítila doma spokojená

Po únavném dni v práci či ve škole vám jen prospěje si sednout do oblíbeného křesla a jen relaxovat. Zkuste vypnout své myšlenky, popadnout ovladač a pustit si oblíbený film či dočíst knížku, na kterou se už delší dobu chystáte. Hygge je o tom, abyste si našla chvíli na sebe, odpočinula si a dokázala se odtrhnout od "online" světa.

5 tipů, jak žít hygge
5 tipů, jak žít hygge

3. Udělejte si to hezké i v zimním období

Vytahané tepláky, huňaté ponožky po kolena a hodně teplá deka - tak nějak si to v zimě dokážeme zpříjemnit i my! Není nic lepšího než to, že se "zababucháte" do teplého oblečení a pustíte si nějaký hezký romantický film. Jednou ze zajímavostí je, že Dánové mají pro tyto tepláky i speciální název "hyggebukser", už jste o tomto slově slyšely?

4. Intimní domácí atmosféra

Pokud zrovna nepracujete či neděláte nějaké věci do školy, tak zhasněte. Správná hygge atmosféra je tvořena svíčkami či stolní lampičkou.

Věděly jste, že v Dánsku je neskutečná spotřeba vosku? Dánové je využívají opravdu velmi často, naopak svítí opravdu málo. Svíčky a hygge zkrátka k neodmyslitelně sobě patří.

5 tipů, jak žít hygge
5 tipů, jak žít hygge

5. Udělejte si čas na kamarády a blízké

Velmi důležitým bodem jsou lidé, bez kterých si to tady nedokážete ani představit. Hygge pojednává také o tom, že je velmi důležité si udělat čas a trávit ho se svými blízkými - ať už jde o rodinu, tak i přátelé. Žijeme přeci jen jednou, tak je nepromarnit žádnou příležitost! Zajděte si udělat piknik s přáteli, do kina, na pizzu či si udělejte dámský večer.

Mílé dámy, věříme, že se vám článek líbil, přišel vám zajímavý a třeba vám i něco nového předal. :)

Na závěr Vám doporučíme knížku, na kterou nedáme dopustit: Hygge - Prostě šťastný způsob života od Meik Wiking.

S láskou

Vaše POSHgirls 

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?