Hledat

Domů

Vzpomínáte si na ně? Módní katalogy, které jsme v dětství zbožňovaly

Tištěné katalogy s módou, které nechyběly v žádné domácnosti? Pojďme se společně podívat, kolik z vás ví, o kterém módním katalogu je řeč.

Vzpomínáte si na ně? Módní katalogy, které jsme v dětství zbožňovaly

Móda, to je oč tu běží. ♥

Každá z nás je jiná, ale společně nás spojuje jedno - láska k módě.

Vzpomínáte si na ně? Módní katalogy, které jsme v dětství zbožňovaly

 

Nejpopulárnější časopis

Mezi nejpopulárnější časopisy o módě patří jednoznačně Elle či Vogue, ale dámy, věděly jste, že tomu tak nebylo vždy? V 90. letech byl velmi oblíbený magazín Quelle, který každá žena musela mít!

Katalog byl plný moderních kousků, které se v té době nosily. Ono se to vlastně vše postupně vrací - volné svetry a kalhoty, klobouky, ledvinky a spoustu dalšího.

 

Měla ho každá žena

Quelle byl pro ženy módním trhákem, byla to taková mánie. Každou sezónu se dívky i ženy těšily na nové vydání, kde uvidí nové trendy kousky a budou si moci katalog prohlížet či něco nového objednat.

Mnoho žen katalogy sbíralo a i když se jednalo o stará vydání, často se k nim vracely. Byl to pro ně nejen obchod, kde si mohly nakoupit perfektní hadříky, ale také módní inspirace toho, co ve světě frčí.

 

 

Pravidelná zásilka

Tak jako jsme zvyklí, že nám dnes pravidelně chodí do schránek IKEA katalogy, tak dříve chodily Quelle. Jeden z nejpopulárnějších obchodů byl plný západní módy, která se tenkrát nedala vůbec lehce sehnat. Krom žen si tuhle bichli užívaly i děti, protože nechyběla pasáž s lákavými hračkami. Tudíž i mladší generace si dokážou představit, jaký to musel být BOOM.

Existuje Quelle dodnes?

Jakmile se spustila lavina možností nákupu online, tak se pro Quelle vše změnilo. Začalo být vše dostupné a lidé tak mohli sehnat jakýkoliv kousek na internetu. Od roku 2010 prodejní síť už vlastní společnost Halens, ovšem název Quelle od téže roku používá katalog Otto. Ovšem není třeba zoufat. Halens totiž pokračuje v šlépějích Quelle

Také jste měly Quelle v oblibě? My si například zkrášlovaly modelky ze stránek tím, že jsme jim fixkami dělaly vlastní makeup :-)

 

Vzpomínáte si na ně? Módní katalogy, které jsme v dětství zbožňovaly

Milé dámy, věříme, že vás náš článek potěšil a třeba i inspiroval k tomu, abyste si pořídily nový kousek do vašeho šatníku!

Je třeba si umět udělat radost, není tak?

 

S láskou 

Vaše POSHgirls ♥

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?