Hledat

Domů

Na vaší kabelce záleží

Víte, jaká kabelka se k vám hodí nejlépe? Všechny dobře víme, že KABELKY patří k základním potřebám v životě žen. Ať už nosíme jen jednu nejoblíbenější, nebo je střídáme jako ponožky, na kabelkách nám prostě záleží.

Na vaší kabelce záleží

Ještě předtím, než vyrazíte na nákupy, odpovězte si na následující otázky:

Kam s ní?

Na první pohled se zamilujete do malého třpytivého psaníčka, černé praktické kabelky i látkového vaku, ale peněženka dovolí vybrat jen jedno? Pak se rozhodněte, jestli ji potřebujete do práce, na večírek nebo do parku.

Co v ní?

Když potřebujete koupit meloun nebo pracovat na notebooku během cesty domů, psaníčko si nejspíš nevezmete. Když k životu potřebujete jen peněženku, telefon a klíče, nebudete s sebou tahat kabelu, která celé dny zeje prázdnotou, to dá rozum. Pokud ovšem rády mlsáte, je fajn věnovat prostor i svačince.

K čemu?

Pokud se ráda oblékáte do tmavé, pak váš outfit oživí veselá barevná kabelka. Výstřední šaty s křiklavými motivy zase umírní jednoduchá jednobarevná kabelka.

K elegantnímu oblečení se hodí kabelka do ruky, která se dá případně hodit přes rameno. Pokud vyznáváte sportovní styl, oblíbíte si takzvanou crossbody kabelku s popruhem přes tělo.

Na vaší kabelce záleží

Jaká se hodí k mé postavě?

  • Malá postava - tady platí, že k malému vzrůstu se hodí malé kabelky. S většími byste se totiž ztrácely.
  • Plnější tvary - sluší vám cross body kabelky s tenkým popruhem. Vyhněte se kabelkám těsně k podpaží.
  • “Hruška” - padne vám kabelka i psaníčko do ruky nebo kabelka s krátkým popruhem. Nedoporučujeme cross body kabelky, které boky ještě víc zvýrazní.
  • Vysoká a hubená postava - slušet vám budou beztvaré tašky, široké i kulaté kabelky.

Za kolik?

V Londýně se letos vydražila nejdražší kabelka Birkin za přibližně 4 720 000 Kč. Dilema, jestli pořídit podobnou kabelku nebo nový byt, asi rychle rozsekne váš partner. :-) Investice (i když mnohem menší) do kvalitní kožené černé či šedé kabelky se ale určitě vyplatí.

Na vaší kabelce záleží
Na vaší kabelce záleží

Na závěr trochu statistiky - patříte, milé čtenářky, do některé z těchto skupin?:

  • Více než 61 % žen má doma více než dvě kabelky, ale nosí stále tu samou.
  • 78 % žen touží po kabelce ze studia světově proslulé značky, ale jen 34 % z nich si ji nakonec doopravdy koupí. Zbytek se spokojí se stále populárními padělky.
  • 95 % žen za nezbytnou součást kabelky považuje žvýkačky.

Kabelkami se zkrátka zabýváme každý den a trávíme s nimi někdy víc času než s blízkými. Správnou kabelku už jste si koupily, takže zbývá zkontrolovat, jestli v ní máte všechno: peněženku, telefon, klíče, make-up, deštník, kapesníčky, diář, knížku…Tampon? :-)

S láskou ♥

Vaše POSHgirls

Na vaší kabelce záleží

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?