Hledat

Domů

Ohákněte se v nesmrtelném retro stylu

Retro je kulturně zastaralý styl, móda či trend, který se neustále vrací. Všechny ho milujeme, jde zkrátka o nadčasovou klasiku, která nikdy neomrzí. Zejména v módním odvětví hovoříme o retru nejčastěji ve vztahu k 50. až 70. létům 20. století.

Ohákněte se v nesmrtelném retro stylu

Na našem showroomu se vás často snažíme inspirovat svěžími a trendy POSH kombinacemi. Nezapomínáme ovšem na to, že právě vy, naše zákaznice, jste na oplátku inspirací pro nás. Vidíte, jak to báječně funguje.

Minulý týden nás navštívila budoucí nevěsta. Přišla si k nám vybrat šaty na svůj velký den D a my se přiznáme, že právě tyto okamžiky máme nejraději. Můžeme být u toho, když si u nás vybíráte své vysněné šaty a snažíme se vám být tou nejsvědomitější pomocnou rukou u tak náročného úkolu, jaký je právě tento.

Začaly jsme klasikou, objemnými princeznovskými šaty se spoustou spodniček, ale již při prvním výrazu nevěsty při zhlédnutí své siluety v zrcadle bylo jasné, že tudy cesta nepovede. Nervózně přešlapovala a bylo vidět, že se v šatech úplně necítí. Pak ale její pohled sklouzl na náš koutek s retro šaty a v její tváři jsme zahlédly šibalský úsměv. 

Kamarádka, která ji do té doby s úšklebky sledovala nadšeně přikývla, a to už byl jasný signál pro nás, abychom začaly nosit šatičky z naší retro kolekce. Věřte nebo ne, vybráno bylo asi do patnácti minut. Naše milá nevěsta si nevybrala jedny, ani dvoje, ale rovnou čtvery šaty! Ano, všechny se chystala využít ve svatební den s tím, že si bude jednotlivé kousky postupně převlékat a bavit tím přítomné hosty. Přišlo nám to jako skvělý nápad, a proto jsme se rozhodly napsat tento článek. 

Ohákněte se v nesmrtelném retro stylu

Proč se nebát retra? 

Retro je hravé, stylové a v kombinaci se současnými trendy doplňky nikdy nevyjde z módy. Retro styl můžete volit ve všech situacích, ať už hledáte šaty na společenskou událost, nebo jen na běžné nošení. Pokud se jedná o první situaci, pak je důležité zvolit vhodné doplňky, které daný outfit podtrhnou a dovedou k dokonalosti. Důraz na detail je vhodný zejména, pokud se jedná například o ples, svatbu nebo třeba večírek v retro stylu. 

Když se podíváme na retro z pohledu módy, jsou zde charakteristické kolové sukně, áčkové střihy, puntíky, spodničky, pastelové barvy, ale také krajka, rukavičky a pokud se dostaneme ještě dále, pak nesmíme zapomenout na stylové kloboučky nebo síťky, perly a brože. 

Ještě stále váháte a hledáte důvod, proč byste zrovna vy měly jít do retro šatů? Ponoukneme vás ještě takhle - retro je v kurzu! Stále častěji se tento trend objevuje také ve světe svateb nebo tématických večírků. 

Jedním z možných pojetí společenské akce je volba dresscodu inspirovaného poválečným obdobím západního světa, a tedy Ameriky. 50. léta 20. století diktují áčkové sukně nebo šaty s puntíky či květovanými vzory, výrazné stuhy a v neposlední řadě rudé rtěnky. 

Pro milovníky české tradice vidíme inspiraci v období tzv. První republiky, tedy 20. a 30. léta 20. století. V tomto případě vsaďte na šaty rovného střihu s nízkým pasem a dolaďte doplňky jako jsou rukavičky, péřové čelenky do vlasů, perlové náhrdelníky, saténové nebo krajkové kabelky. Jste-li detailistky jako my, nebojte se vytáhnout třeba i stylovou cigaretovou špičku. 

Pokud patříte mezi ty, kteří neradi chodí s davem, pak popusťte úzdu své fantazii a pamatujte na to, že tvořivosti se meze nekladou. 

Čeká vás v blízké době akce v retro stylu, ale stále váháte s výběrem těch správných šatů? Přijďte za námi na showroom a využijte služeb našich stylistek. Buďte nám inspirací a my budeme tou vaší. 

S láskou vaše POSHgirls 

Ohákněte se v nesmrtelném retro stylu

Přihlášení

nebo rychlé přihlášení

Zapomenuté heslo?